חטיבת ביניים - תו"מ הנעורים

דבר הממונה על
חטיבת הביניים
הרב רפאל בובליל

"כחיצים ביד גיבור כן בני הנעורים" (תהילים קכז, ד)
דוד המלך, ברוח קודשו, מאפיין את בני הנעורים באמצעות החץ והגבורה. החץ מבטא את המהירות, הזריזות, החדות ולעיתים אף הפזיזות, והגבורה את העצמה והיכולת. שני האלמנטים הללו עשויים לסתור אחד את השני או לחלופין להשלימם. יעקב אבינו מוכיח את ראובן על פזיזותו - "פחז כמים אל תותר" מה שהביא לאיבוד הבכורה, למרות הגבורה הרבה, לעומת זאת אברהם אבינו מצרף לגבורת העקידה את ההשכמה לדבר מצווהו 'חבש את חמורו' - בעצמו.אומנות החינוך היא באיזונים בין כוחות מגוונים, שאיפות שונות ומאוויים סותרים. גיל ההתבגרות הוא שלב מכונן בבניית אישיותו של הנער.בעת המאופיינת בתמורות רבות ובסביבה דינמית ומתוקשרת, עלינו להיות יצירתיים בבניין הנפש.                 

חטיבת הביניים חרתה על דגלה העמדת נער בוגר, מצטיין בעולם הרוח והמעשה ויחד עם זאת רגיש בכל נימי נפשו לסביבתו ולעמו.יחסי הגומלין המיוחדים, בין צוות ההוראה לתלמידים, מתיימרים להפוך את 'המורה', 'למבוגר משמעותי' המוצא את הנתיב העלום לכוחותיו המיוחדים של הנער ומצמיח אותם.
חטיבת הבינים של הישיבה התיכונית תורה ומדע ליד המרכז האקדמי לב, בנתה תכנית לימודית ייחודית לאור הצרכים האקדמאים המתבקשים מתלמיד בחטיבה העליונה, תוך העמדת המצוינות כערך במגוון תחומים רחב ומחויבות לסטנדרטים הגבוהים ביותר.

תכניות לימודים

בחטיבת הביניים פועלת קבוצה הנקראת 'אריות הקודש', סיירת הלומדת תורה לשמה, על פני מספר מסגרות, בהלכה, בעיון ובאמונה.
בחטיבה מתקיימת חניכה של מחזור תלמידי כיתה י"א עם מחזור כיתה ז' בלמידה, חשיבה ובפיתוח חברות משמעותית - אח בוגר.
התלמידים לומדים תכנות מחשבים בשפת Python, נפגשים עם ידע יסודי באלקטרוניקה דרך עיסוק במיקרו בקר מסוג  Arduino UNO ובונים רובוט רוקד.
את תכנית הלימודים בפיזיקה תכננו כך שהדגש ניתן על תהליך חקר מדעי. תוך כדי תהליכי חקר מגלים התלמידים קשרים בין גדלים פיזיקליים וחוקים פיזיקליים. התלמידים רוכשים מיומנויות חקר הכוללות דרכי חשיבה וניתוח של תופעות מדעיות בכלל ופיזיקליות בפרט. כסיכום של התהליך התלמידים עושים עבודת חקר בפיזיקה בשיתוף מרכז המעבדות למדעים ע"ש בלמונטה של האוניברסיטה העברית בירושלים.
בחטיבה לומדים אנגלית, ערבית, תעשיה ויזמות עסקית, תכנית ייחודית במתמטיקה, דיבייט וסדנת כתיבה.
בחטיבה גאים מאוד בלהקה החטיבתית 'תו"מ הלב'!

חדשנות בלמידה-
טאבלט לכל תלמיד

הישיבה התיכונית תורה ומדע מכינה את תלמידיה לעמידה בדרישות האקדמאיות של תואר ראשון במדעי המחשב. אי לכך, חשיפת התלמיד לדרישות עולם העבודה של המאה ה-21, למיומנויות הנדרשות בעולם תעסוקתי מודרני, באמצעות יישום פדגוגיה מיטבית בסביבה המבוססת טכנולוגיות מידע ותקשורת, איננה בגדר מותרות. אנו מאמינים בתהליך למידה אקטיבי בו הלומד מעבד ומפרש פעיל של התוכן הנקלט, מחפש בתוכן את התופעות העיקריות, מנסה להבין אותן מתוך הקשר ולתת להן משמעות. בתהליך למידה זה הלומד הוא במרכז, ויחסי הגומלין עם הסביבה הכרחיים. בתהליך ההוראה מושם דגש על טיפוח מיומנויות חשיבה מסדר גבוה, חיפוש, ניהול מידע ועיבודו תוך הגברת המודעות המטה-קוגניטיבית. ההוראה מווסתת ומכוונת את תהליך הלמידה מתוך הבנה שהתלמיד מתפתח ונבנה בעזרת תיווך חברתי-תרבותי. הלמידה נעשית במספר מערכות כגון, Cllass-e, Googlecllassroom, וספרים דיגיטאליים במערכת Cllassoos. אנו משתמשים בתכנות ניהול מתוחכמות ובספקי התוכן מתקדמים המוודאים כי התלמידים משתמשים בטכנולוגיה לצורכי לימוד בצורה מושכלת.

מה קורה בחטיבה

שיעור  של הרב יוסף צבי רימון  לקראת ט"ו בשבט לתלמידי החטיבה.

שיעור  של הרב יוסף צבי רימון  לקראת ט"ו בשבט לתלמידי החטיבה.

גיבושון הכנה לחטיבת הביניים קיץ - לקראת שנה"ל תשע"ח

תלמידי החטיבה החדשה, כיתה ז', המגיעים ממקומות שונים בעיר ומחוצה לה נפגשו בסוף החופש הגדול לפעילות מאתגרת ומגבשת בליווי המחזור החונך מחזור כיתה י"א.

טיול מיוחד לחטיבה- באיזור השפלה, תל שכה- תצפית על עמק האלה, מדוד המלך ועד מרד בר כוכבא...

הטיול היה מוצלח ביותר, תרם לגיבוש כיתתי מחד, וחטיבתי- מאידך. התלמידים התאווררו מהשגרה , בחיק הטבע המקסים, יחד עם חיבור מעמיק לתנ"ך, בבחינת "וחי בהם".

מסיבת חנוכה תשע"ח התקיימה לכלל תלמידי החטיבה והוריהם, במהלך הערב המרגש והמיוחד- הציגו התלמידים: שיעור ("חבור'ה")- בנושא "מהדרין מן המהדרין בהדלקת נרות חנוכה", הרצאות TED מרתקות ומקצועיות, חידון משפחות בהלכות חנוכה וסרטונים מושקעים- מעשה ידם של התלמידים.
הערב היה מלווה בניגונים ושירים של להקת החטיבה, להקת תו"מ הלב!

בערב שותפו כלל תלמידי החטיבה, מה שיצר את החיבור והאווירה הייחודית של חטיבת הביניים 'תורה ומדע'. העברת שיעור תורני בעל עומק ומשמעות מחד, והרצאות TED עם כישורים של ידע והשכלה כללית מאידך, ביטאו את השילוב של 'תורה ומדע' הנעשה בחטיבה.
לצפייה במצגת של השיעור שהועבר על ידי התלמידים בנושא "מהדרין מן המהדרין"- לחצו כאן. לצפייה בסרטונים: כיתה ז'- לחצו כאן. כיתה ח'- לחצו כאן

תלמידי החטיבה השתתפו בתחרות היוקרתית של ה- DATATHON

תלמידי החטיבה השתתפו בתחרות למציאת פתרונות לפרסונליזציה, והציעו פתרון יצירתי וטכנולוגי של פיתוח אפליקציה להקלה בלימוד למבחנים.

החבר'ה שלנו

תלמידי החטיבה מעניקים פרחים שקנו לאחראי התחזוקה- מר בני, כאות הוקרה על עבודתו המסורה והמקצועית. כל זאת, כחלק מהחינוך להכרת הטוב שהישיבה שואפת להנחיל.

 לכתבה המלאה

הקמפיין של אליאב מרקוביץ הגיע לעיתון ישראל היום.
לכתבה המלאה
להשתתפות בקמפיין

ישי שלמן, דורג במקום הרביעי בארץ באולימפיאדה למתמטיקה.